Polska przegrała w Costelnuovo ne Monti z Włochami 2:3 (18:25, 25:19, 25:22, 24:26, 12:15) w meczu Kadr U18 dziewcząt. Najwięcej punktów zdobyły Alicja Koprowska 18, Jagna Grosicka i Kinga Piśniak po 15, Dominika Mrożek i Klaudia Bladocha po 12.
W pierwszym spotkaniu gospodynie wygrały 3:0 (25:15, 25:18, 25:18), a w drugim 3:1 (25:21, 25:20, 25:23, 15:25).
Polskie siatkarki przygotowują się do mistrzostw Europy w czempionacie zagrają w grupie z Łotwą, Włochami, Turcją, Belgią, Hiszpanią, Czechami oraz Islandią. Pierwsze spotkanie polskie siatkarki rozegrają z Łotwą 1 lipca w ryskim Olympic Sport Centre Sport Hall.
W drugiej grupie (Szaule) zagrają Litwa, Bułgaria, Niemcy, Węgry, Holandia, Finlandia, Grecja i Francja. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinału. Finał zaplanowano 12 lipca w Rydze.
Kadra Polski U18 na mecze we Włoszech:
Rozgrywające: Helena Karsznia, Nadia Grochowska
Atakujące: Alicja Koprowska, Eva Michelson
Środkowe: Kinga Piśniak, Klaudia Bladocha, Marlena Kwolek, Aleksandra Staniaszek
Przyjmujące: Elżbieta Czerwonka, Dominika Mrożek, Jagna Grosicka, Blanka Mikołajczak
Libero: Oliwia Jamrożek, Zuzanna Szymczyk
Sztab szkoleniowo-medyczny:
Joanna Staniucha-Szczurek – I trener
Sebastian Tchórz – II trener
Tomasz Wójcik – trener przygotowania motorycznego
Michalina Błaszczyk – psycholożka
Agata Bursztynowicz – fizjoterapeutka
Karol Piekarz – statystyk
Dofinansowano ze środków budżetu państwa, z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.




