Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Daniela Castellaniego - byłego selekcjonera reprezentacji Polski mężczyzn.
W latach 2006-2009 prowadził PGE Skrę Bełchatów, z którą sięgnął po trzy mistrzostwa kraju, dwa Puchary Polski a także brązowy medal Ligi Mistrzów. Sukcesy klubowe pozwoliły mu objąć stery reprezentacji Polski mężczyzn, z którą w 2009 roku zdobył historyczne, złote medale mistrzostw Europy. Argentyńczyk był związany z naszym krajem również w kolejnych latach, pracując w klubach PlusLigi: w ZAKSIE Kędzierzynie-Koźlu i Indykpolu AZS Olsztyn.
Był skarbnicą siatkarskiej wiedzy, a jego odejście jest wielką stratą dla całego środowiska.
Polski Związek Piłki Siatkowej składa wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłego.




