Kadra U22 kobiet przegrała z Włochami 0:4 (17:25, 19:25, 27:29, 22:25) w meczu kontrolnym.
Biało-Czerwone przygotowują się do startu w mistrzostwach Europy. Te odbędą się w Holandii od 5 do 12 lipca.
Przygotowania do czempionatu Europy w kadrze U22 kobiet idą pełną parą. Podopieczne Miłosza Majki mają już za sobą towarzyskie mecze z Ukrainą. Aktualnie polska drużyna przebywa we Włoszech, a dokładnie w Boario Terme, gdzie sprawdza swoją formę w konfrontacji z Włoszkami.
Za kadrą Polski pierwszy sparing. Biało-Czerwone uległy rywalkom w czterech setach. Polki tylko w pierwszym secie pozwoliły przejąć inicjatywę na boisku. W kolejnych partiach toczyły równą walkę z przeciwniczkami. Najskuteczniejsza w polskiej drużynie była Aleksandra Adamczyk (13 punktów), Iga Kępa (10 punktów) oraz Natasza Ornoch (8 punktów).
Polska: Natasza Ornoch (8), Rozalia Moszyńska (1), Maria Spławska (1), Aleksandra Adamczyk (13), Nadia Siuda, Iga Kępka (10), Zuzanna Suska (libero) oraz Michalina Sikora (3), Wiktoria Szewczyk (1), Liliana Wójcik (2), Martyna Podlaska (6), Julia Hewelt (3), Anna Dorywalska, Oliwia Ziółkowska (libero)
Kadra kobiet U22 na mecze kontrolne we Włoszech
Rozgrywające; Nadia Siuda, Wiktoria Szewczyk
Atakujące: Iga Kępa, Martyna Podlaska
Środkowe: Maria Spławska, Michalina Sikora, Anna Dorywalska, Rozalia Moszyńska
Przyjmujące: Julia Hewelt, Aleksandra Adamczyk, Liliana Wójcik, Natasza Ornoch
Libero: Oliwia Ziółkowska, Zuzanna Suska
Sztab szkoleniowo-medyczny
Miłosz Majka – I trener
Dominik Stanisławczyk – II trener
Dominik Żukowski – asystent trenera
Adam Matyński – trener przygotowania motorycznego
Wojciech Szymański – statystyk
Joanna Jarońska – fizjoterapeutka
Michalina Błaszczyk – psycholog
Dofinansowano ze środków budżetu państwa, z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

